Kūdikių masažas: dažniausiai užduodami klausimai | Sanus

Kūdikių masažas: dažniausiai užduodami klausimai

Kūdikių masažas vis dažniau ir dažniau girdimas jaunų tėvų pokalbiuose. Vieni tuo labiau džiaugiasi, kiti dvejoja, ar tai yra reikalinga procedūra ir ar ji nekelia rizikos. Pateikiame keletą dažnai užduodamų klausimų ir kūdikių masažo specialisto atsakymus į juos.

Kokius mokslus pabaigęs ir kokią praktiką turintis žmogus gali daryti masažus kūdikiams?

Kūdikiams yra atliekami gydomieji ir atpalaiduojamieji masažai. Masažai padeda koreguoti tam tikras patologijas ir sveikti po ligų. Kūdikių masažo schema turi būti paremta kūdikių pirmųjų gyvenimo metų fiziniais ir psichiniais ypatumais. Todėl specialistas, kuris atlieka masažą kūdikiui, turėtų gerai išmanyti kūdikio raidą pirmaisiais jo gyvenimo metais. Į kūdikių masažus yra įtraukiama ir refleksinė gimnastika, todėl masažuotojas turėtų būti susipažinęs ir išmokęs šio masažo specifiką. Norint optimaliai padėti kūdikiui reikia būti baigus kineziterapijos studijas ir kaip privalumas būtų papildomi specialūs kursai.

Kokia kūdikių masažo nauda?

Prieš atliekant masažą kūdikiui, namuose ar pas specialistus, pirmiausiai reiktų pasitarti su pediatru, ar mažyliui saugu atlikti masažus, kad nebūtų padarytas neigiamas poveikis mažylio sveikatai. Kūdikių masažas padeda atsipalaiduoti, ramina, palengvina kūdikių virškinimo problemas, mažina dieglius, paspartina raumenų vystymąsi. Pastebima, jog masažuojami kūdikiai pradeda greičiau sėdėti ir vaikščioti. Masažas reguliuoja raumenų tonusą, veikia kvėpavimą, kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Atliekamas masažas stimuliuoja centrinę nervų ir imuninę sistemą.

Ar rekomenduotum daryti kūdikių masažus tėvams? Kodėl?

Šiuos masažus rekomenduočiau atlikti tėvams prieš tai pasitarus su specialistu. Per atliekamus prisilietimus ugdomas ryšys su vaiku, tai tėvams padeda atpažinti vaiko poreikius. Masažuojamas pilvelis ir nugara gali palengvinti virškinimo sutrikimus – pilvo dieglius, sureguliuoti užkietėjusius vidurius. Masažuojamas vaikas greičiau pradeda suvokti savo kūno dalis. Taip pat, nuolat masažuojamo kūdikio miego kokybė pagerėja, jis geriau atsipalaiduoja, greičiau nusiramina. Masažai atliekami namuose gali padėti sureguliuoti nežymius raumenų tonuso sutrikimus.

Kiek laiko galėtų užtrukti kūdikio masažas ir kaip dažnai jis galėtų būti daromas?

Per 3-4 masažus mažylis tik apsipranta su procedūromis, todėl rekomenduojama mažyliams atlikti nuo 5 iki 10 masažų. Rekomenduojama kiekvieno masažo trukmė yra 15-30 min., atsižvelgiant į kūdikio savijautą.

Ar esant tam tikrai patologijai rekomenduojamas masažas kūdikiui?

Kūdikiui masažas rekomenduojamas esant kreivakaklystei, šleivapėdystei, padidėjusiam ar sumažėjusiam raumenų tonusui, esant virškinimo problemoms, sveikstant po kvėpavimo takų ligų. Taip pat, plokščiapėdystės, kojų X ir O formos ar kitų deformacijų profilaktikai.