Ar masažas gali būti GERA DOVANA? Masažuotojos Giedrės pastebėjimai. | Sanus

Ar masažas gali būti GERA DOVANA? Masažuotojos Giedrės pastebėjimai.

Dairotės dovanos? Ar verta susidomėti dovanų kuponais masažui bei kitokioms sveikatinimo procedūroms?

Sveikatingumo specialistai vienbalsiai sutaria, kad viena iš giliausią poveikį turinčių bei natūraliausių gydymo priemonių yra masažas. Šios praktikos amžius tikrai solidus – apie 5000 metų. Rašytiniuose šaltiniuose masažas pirmą kartą paminėtas senoviniame kinų manuskripte  „Žmogaus menas“ (2698 metai prieš mūsų erą), tačiau ši gydančių prisilietimų praktika žinoma daugeliui pasaulio tautų. Šiuo metu masažas nepraranda savo vertės ir populiarumo, o šalia mums žinomo tradicinio masažo vis atsiranda įvairių egzotiškesnių šios procedūros versijų, atkeliavusių iš kitų pasaulio kraštų (deja, Europoje Viduramžių laikotarpiu masažas buvo paskelbtas nuodėmingu užsiėmimu bei pamirštas).

Gruodžio mėnesį, kai visi imame dairytis dovanų artimiesiems ir draugams, nemažai mūsų atkreipiame dėmesį į dovanų kuponus, skirtus įvairioms sveikatinimo procedūroms. Vilniuje įsikūrusio geros savijautos centro „SANUS“ masažo terapeutė Giedrė Mateikaitė tvirtina, kad tokios dovanos tikrai yra vertos dėmesio. Juk net ir vienas kartas patyrusio specialisto kabinete gali ilgam sugrąžinti jėgas bei gerą nuotaiką.

Kokie masažai atliekami Jūsų sveikatingumo centre ir kurie populiariausi?

SANUS“ centre atliekami klasikiniai gydomieji, atpalaiduojantys ir limfodrenažiniai masažai. Taip pat masažai vaikams, kūdikiams ir nėščiosioms. Artėjant vasarai moterys ypač susidomi anticeliulitiniais masažais. Centre nuolatos vyksta mankštos besilaukiančioms – tuo pat metu būsimos mamos ir į masažus nueina. Juk nėštumas – toks laikas, kai norisi maksimaliai savimi rūpintis.

Gal pastebėjote, ar ši paslauga turi savo sezoniškumą?

Sezoniškumas būdingas tik tam tikroms procedūroms. Kaip minėjau, kūną stangrinantys anticeliulitiniai masažai daugiau dėmesio sulaukia pavasarį. Labai naudinga juos kombinuoti su limfodrenažiniais masažais. Nedaugelis supranta jų poveikį, tačiau juos išbandžiusios moterys mato džiuginančius rezultatus ir kitais metais vėl grįžta pakartoti kurso. Limfodrenažas stiprina kraujagyslių sieneles, padeda iš organizmo greičiau pašalinti metabolines liekanas, pagreitina medžiagų apykaitą, todėl mažėja apimtys. Derinant šias procedūras su tinkama visaverte mityba, rezultatai matomi po ganėtinai trumpo laiko.

Tuo tarpu gydomieji bei atpalaiduojantys masažai sezoniškumo neturi, jie aktualūs visus metus. Skausmai ir traumos, deja, gali užklupti bet kada, o ir palepinti savo kūną bei atsipalaiduoti naudinga bet kuriuo metų laiku.

Masažas – pirmiausia skirtas pasilepinimui, atsipalaidavimui ar gydymui?

Prisiminkime, jog masažų būna labai įvairių. Yra begalės jų atlikimo technikų, kilusių iš įvairių tradicijų, ir kiekviena turi savo paskirtį. Tarkime, neurosedatyvinis masažas skirtas atsikratyti emocinio-psichologinio nuovargio, padidėjusio nervingumo, nerimo. Tuo tarpu gydomieji masažai rekomenduojami sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, esant raumenų sąstingiui, po traumų ir pan. Tad renkantis masažą, vertėtų šiek tiek pasidomėti apie jo paskirtį ir naudą, bei, žinoma, visų pirma paklausti savęs, ko Jūsų kūnui ir sielai dabar labiausiai reikia.

Bet kokiu atveju, masažas yra puiki dovana Jūsų grožiui ir savijautai. Jo poveikis organizmui labai įvairiapusis: palengvina įvairius skausmus, skatina organizmo regeneraciją, stiprina imunitetą, gerina kraujo ir limfos apytaką, skatina medžiagų apykaitą, lėtina senėjimo procesus, padeda atgauti vidinę pusiausvyrą.

Kaip manote, ar dovanų kuponas masažui bei kitokioms sveikatinimo paslaugoms tinkama dovana?

Manau, kad taip. Suprantama, renkantis dovaną, reikia išsiaiškinti, ar žmogui toks variantas tikrai patiks, tačiau bet kokiu atveju tai žymiai geriau nei dar vienos šlepetės ar puodelis. Juolab, kad dovanų kuponas paprastai galioja ganėtinai ilgą laiką, todėl visada galima rasti sau tinkamą metą juo pasinaudoti. Tokia dovana gali net tapti žmogui postūmiu pradėti gyventi sveikiau, labiau savimi rūpintis.

Ar verta pirkti dovanų kuponą, su kuriuo galima gauti vieną masažo sesiją? Ar vienas kartas gali suteikti apčiuopiamos naudos?

Vienareikšmiškai TAIP. Net ir vienas masažo seansas gali atnešti teigiamus pokyčius žmogaus savijautai. Jeigu nugaros skausmų simptomai dar tik prasideda, juntamas vienkartinis raumenų nuovargis, kurį sukėlė ilga kelionė ar nepatogi stovėsena, vieno masažo tikrai gali pakakti sugrąžinti jėgoms bei raumenų tonusui subalansuoti. Atpalaiduojantis viso kūno masažas gali tapti tikru išsigelbėjimu net ir tada, kai juntama didelė įtampa ar lėtinis stresas. Gal atrodo neįtikėtina, tačiau net per vieną valandą nusimanančio masažo specialisto kabinete žmogus gali pailsėti labiau nei nakties miego metu.

Mūsų galvose nuolatos verda idėjos, dėliojasi pirkinių sąrašai, dienos darbai, pareigos, vis dėl kažko niurna vidiniai kritikai. Tai ypatingai juntama prieškalėdiniu laikotarpiu, kai šventinės nuotaikos maišosi su visuotiniu šventiniu stresu ir skubėjimu. O kur dar pastangos suspėti aplankyti giminaičius, atšvęsti su draugais, sudalyvauti vaikų spektakliuose mokyklose bei darbo vakarėliuose? Tokiu metu atsipalaidavimo klausimas tampa ypatingai aktualus.

Taigi, tai nėra tik fizinės sveikatos stiprinimas bei fizinių skausmų šalinimas?

Tai metodas, padedantis atstatyti bendrą žmogaus sveikatą. Tinkamais prisilietimais galima ir skausmus iš kūno išvaryti, ir slogias mintis iš galvos išbaidyti. Kai kuriems žmonėms masažas suteikia net didesnį poilsį nei miegas ar smagi kelionė. Ne vienas žmogus, atsikėlęs nuo masažo stalo, patvirtintų, jog savijauta dar geresnė nei grįžus iš savaitinių atostogų (o juk tam užtruko tik valandą). Masažo metu aktyvuojasi parasimpatinė nervų sistema ir išsiskiria tam tikri hormonai: dopaminas, serotoninas, endorfinas (tai vadinamieji laimės hormonai). Taip pat įrodyta, jog masažas mažina kortizolio (streso hormono) lygį organizme. Masažo metu parasimpatinė sistema (ji atsakinga už organizmo poilsį ir „perkrovimą“) žmogaus kūne aktyvuojasi lengviau ir greičiau.

Vien jau prisilietimo pojūtis daro didelę įtaką žmogaus savijautai, net jei mes tai dažnai ir pamirštame. Lytėjimas mums labai svarbus. Juk šis pojūtis pasklidęs visame odos paviršiuje, o tai tikrai nemažas plotas. Jei nesate apsisprendę ir nežinote, kokį masažą pasirinkti, visada drąsiai konsultuokitės su specialistais. Na, o jei norite šią procedūrą kam nors padovanoti, taip pat nedvejokite. Taip Jūs ne tik parodysite savo artimiesiems dėmesį, bet ir pasirūpinsite jų sveikata. Šitokia dovana nestovės kažkur ant lentynos ir nekaups dulkių, ja galima pasinaudoti pasirinktu metu. Vis daugiau šiuolaikiškų žmonių nelinkę kaupti daiktų pertekliaus namuose bei supranta, kad rūpintis savimi verta net ir tada, kai nesijauti kažkuo sergantis.