Projektas „Fizinis aktyvumas vyresniame amžiuje“ | Sanus

Projektas „Fizinis aktyvumas vyresniame amžiuje“


Vilniaus mieste gyvenantys senjorai kviečiami dalyvauti projekte „Fizinis aktyvumas vyresniame amžiuje“.

Projektas organizuojamas Geros savijautos centro „Sanus“ ir yra bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Geros savijautos centras „Sanus“ organizuoja įvairias veiklas senjorams. Veda paskaitas, grupines ir individualias mankštas, atlieka mitybos ir kineziterapeuto konsultacijas, atlieka fizinės būklės vertinimą ir segmentinę kūno masės analizę, daro gydomuosius ir kitus masažus, sudaro mitybos ir treniruočių planus.
Pvz. grupinė mankšta senjorams skirta palaipsniui stiprinti viso kūno raumenis (osteoporozės, širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai), lavinti pusiausvyrą (griuvimų prevencijai) ir koordinaciją, didinti judesių amplitudę, gerinti kvėpavimo sistemos aktyvumą. Užsiėmimų metu atliekami nesudėtingi raumenų jėgos, kvėpavimo pratimai, akcentuojami raumenų tempimo, koordinacijos bei pusiausvyros pratimai.
Kineziterapeuto konsultacija rekomenduojama visiems, kurie nori pasirūpinti savo judėjimo-atramos aparatu arba jaučia nugaros, sąnarių, galūnių skausmus. Taip pat ji siūloma tiems, kurie reabilituojasi po traumos ar tiesiog nori įvertinti savo fizinę būklę.
„Sanus“ centre dirba įvairių sričių sveikatos profesionalai baigę biomedicinos mokslus (kineziterapeutai, visuomenės sveikatos specialistai, masažuotojai).
Projekto tikslas: ugdyti senjorų, tame tarpe neįgaliųjų fizinio aktyvumo įgūdžius bei formuoti fizinio aktyvumo įpročius.
Visos projekto veiklos yra nemokamos.
Projekto metu bus formuojamos dvi skirtingos grupės:
1. Senjorai, kurie dalyvaus fizinio aktyvumo užsiėmimuose visus metus, t. y. 52 savaites (per savaitę vyks 1 užsiėmimas su treneriu ir vienas savarankiškas užsiėmimas). Šios grupės dalyviai taip pat dalyvaus: apklausose, renginiuose, fizinės būklės vertinime su kūno masės analize projekto pradžioje ir pabaigoje, 10-ies seminarų cikle, gaus individualias fizinio aktyvumo rekomendacijas bei individualią treniruočių programą;
2. Senjorai, kurie savarankiškai visus metus užsiims fiziniu aktyvumu ar esant laisvoms vietoms prisijungs ir į grupinius užsiėmimus. Šios grupės dalyviai taip pat dalyvaus: apklausose, renginiuose, kūno masės analizėje projekto pradžioje ir pabaigoje, 10-ies seminarų cikle, gaus bendras fizinio aktyvumo rekomendacijas bei bendrą treniruočių programą.

Projektas „Fizinis aktyvumas vyresniame amžiuje“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Susidomėjus užpildykite dalyvio anketą: REGAITRACIJA PASIBAIGUSI.

 

Kilus klausimams kreiptis:
El. Paštu – projektai@sanuscentras.lt arba tel. – 866427099

DĖMESIO! Vietų skaičius ribotas. Bus vykdoma dalyvių atranka.